Державна архітектурно-будівельна інспекція України, офіційний сайт

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА
ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Контактний центр

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 210 011

Щодо закладення проектної документації до страхового фонду документації

 

На виконання Закону України від 25.12.2008 № 800-VI «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» Урядом 20 травня 2009 р. за № 534 прийнято постанову Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 2008 р. № 923», якою затверджено нову редакцію Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Відповідно до пункту 4 Порядку акт готовності об’єкта до експлуатації підлягаєпогодженню протягом 10 робочих днів органами, до повноважень яких згідно із законом належить участь у прийнятті закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію.

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про страховий фонд документації України» прийняття до експлуатації закінчених будівництвом (реконструкцією) об'єктів здійснюються лише за умов закладення технічної та проектної робочої документації до страхового фонду документації України, що підтверджується відповідними актами, які видає Державний департамент страхового фонду документації.

Державним департаментом пожежної безпеки (Держпожбезпеки) – урядовим органом державного управління, який діє у складі МНС і йому підпорядковується – та його територіальними органами при погодженні акта готовності об’єкта до експлуатації може бути перевірено виконання замовником вимог Закону України «Про страховий фонд документації України».