Державна архітектурно-будівельна інспекція України, офіційний сайт

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА
ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Контактний центр

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 210 011

На Миколаївщині оштрафований замовник, підрядник та проектант будівництва

Управління Держархбудінспекції у Миколаївській області оштрафувала замовника будівництва, підрядника та проектанта за низку грубих порушень містобудівного законодавства під час реконструкції зернотоку в с. Острівка Очаківського району по вул. Москаленка, 46.

Під час планової перевірки реконструкції зернотоку ТОВ «Колос 2011» виявлено, що вказаний об’єкт самочинно експлуатується, проектна документація розроблена без врахування технічних умов в частині водопостачання та забезпечення пожежної та техногенної безпеки, результати авторського нагляду щодо відхилення від проектних рішень не фіксуються в журналі авторського нагляду. Також спеціалісти, на яких було покладене виконання технічного нагляду, не виконували свої обов’язки, в результаті чого будівництво велося з відхиленням від затверджених проектних рішень.

За результатами перевірки замовник будівництва ТОВ «Колос 2011», проектант ТОВ «Адепт-Проект», головний інженер проекту, підрядник приватне підприємство «Адепт-Комплект», відповідальні особи за виконання будівельних робіт, за здійснення технічного нагляду оштрафовані на загальну суму 367 тис. грн. Зокрема, найбільші штрафи сплатить замовник та проектант – по 130,5 тис. грн. кожен.

Нагадаємо, що в першому півріччі 2016 року Держархбудінспекція провела 11,6 тис. перевірок об’єктів будівництва, виявила 3,8 тис. порушень містобудівного законодавства та оштрафувала порушників на загальну суму 120,1 млн. грн.