Державна архітектурно-будівельна інспекція України, офіційний сайт

ДЕРЖАВНА АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНА
ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ

ОФІЦІЙНИЙ САЙТ

Контактний центр

ГАРЯЧА ЛІНІЯ

0 800 210 011

Призначено нового керівника Управління Держархбудінспекції у Черкаській області

21 вересня в Черкасах керівництвом Державної архітектурно-будівельної інспекції України та області було представлено нового керівника територіального органу ДАБІ в Черкаській області Віталія Полтавця.

Причиною кадрових змін сталанезадовільна робота попереднього керівника Управління в Черкаській області Олександра Власенка. Під час цільової перевірки діяльності Управління ДАБІ в Черкаській області було виявлено низку грубих порушень, які суттєво вплинули на якісь здійснення функцій держархбудконтролю в регіоні.

Зокрема, помічена недбалість в складенні документів перевірок будівельних об’єктів, що в подальшому може призвести до оскарження їх результатів у судовому порядку. Також в області не здійснювався містобудівний моніторинг для виявлення самочинного будівництва, що створювало додаткові ризики незаконних забудов. Крім того, територіальний орган Держархбудінспекції на Черкащині порушував встановлений порядок ведення претензійно-позовної роботи та не здійснював передбачені ДАБІ заходи по запобіганню корупції.

У підсумку перевірки встановлено, що по всіх напрямках роботи Управління Держархбудінспекції в Черкаській області працювало незадовільно. Відповідальність за службову недбалість несе безпосередньо керівництво територіального органу. Тож виконуючий обов’язки начальника Управління Олександр Власенко був звільнений з роботи в установі. Відсьогодні територіальний орган ДАБІ на Черкащині очолює Віталій Полтавець.

Під час представлення нового керівника колективу перший заступник Голови Держархбудінспекції Валерій Філончук наголосив, що очікує позитивних зрушень в роботі Управління. «Зменшення кількості відмов у реєстрації дозвільних документів, оперативна реакція на скарги громадян щодо виявлення незаконного будівництва, результативний захист рішень інспекції в судах – такими мусять стати показники успішної роботи територіального органу вже найближчим часом», - заявив він.

Заступник голови Черкаської обласної державної адміністрації Сергій Овчаренко побажав Віталію Полтавцю успіхів у виконанні своїх службових обов’язків та висловив впевненість, що Управління ДАБІ результативно працюватиме спільно з обласною владою. «Сьогодні у нас єдина мета – наведення ладу в будівництві регіону для того, щоб у галузь надходили нові інвестиції, будівельні роботи відбувалися законно, область отримувала комфортне житло й важливі соціальні та інфраструктурні об’єкти», - підкреслив Сергій Овчаренко.

Державна архітектурно-будівельна інспекція ретельно відслідковує якість роботи територіальних департаментів та управлінь й у разі потреби здійснює рішучі кадрові зміни. Критеріями якісної роботи службовців на місцях є оперативне та результативне надання адміністративних послуг громадянам, налагодження діалогу з будівельним бізнесом, зменшення обсягів незаконного будівництва та створення конкурентного середовища на місцевому будівельному ринку.

Нагадаємо, що напередодні Держархбудінспекція прийняла низку кадрових рішень щодо посадових осіб Управління ДАБІ в Тернопільській області у зв’язку із недопустимими фактами корупції та системними грубими порушеннями вимог законодавства.